Challenge No. 2 – Wings for life world run

V nedeľu 4. mája  sa Wakelake zúčastnil ďalšej výzvy. Challenge no. 2 sa niesla, podobne ako prvá výzva, v znamení behu. No tentokrát sme bežali sme pre dobrú vec. Medzinárodný beh Wings for Life World Run. Beh je organizovaný na pomoc tým, ktorý bežať nemôžu a peniaze z tohto beh sú určené na výskum a liečbu poruchy miechy, ktorá je príčinou neschopnosti chodiť.

Wings for Life World Run sa okrem krásneho cieľa pomôcť iným vyznačuje aj ďalšími zaujímavosťami. Beh sa beží v 35 krajinách na 6 kontinentoch a vo všetkých krajinách sa štartuje úplne naraz (o 10.00 UTC). Na Slovensku to bolo “naštastie” o 12.00, no napríklad v Amerike sa bežalo nadránom, pripadne v Austrálii o 20.00 hod. Ďalšou zvláštnosťou bolo, že beh nemá pevný cieľ, ale pohyblivý. Polhodinu po štarte vyrazí stíhacie auto, rýchlosťou 15km/h, ktorá sa každú hodinu zvyšuje. Takže cieľ si viac menej určujete Vy.

Náš Wakelake team sa behu zúčastnil v čisto mužskej zostave a počas behu čelil drsným podmienkam len pre tvrdých chlapov. Počasie v nedeľu bolo chladné, ale hlavne veterné. Murphyho zákony sa samozrejme potvrdili a celý beh sa bežal proti vetru. Napriek tomu všetci chalani odbehli vynikajúce výsledky, každý prekonal svoj osobný cieľ, a nikto neskončil skôr ako po 18 km.

O organizáciu Challenge no. 2 sa postarili tie krajšie a jemnejšie členky Wakelake teamu, ktoré dali našim bežcom parádňácke tímové tričká, postarali sa o pitný režim, pripli štartovacie čísla, strážili veci a boli neustále k dispozícii.

Ak ste chýbali na tejto challenge, tak nezúfajte. Challenge no.3 sa už blíži.