Wakeboardový víkend v Štúrove

Prvé kolo Slovenského pohára vo wakeboardingu v Štúrove organizované Bratislavským wakeboardovým klubom máme úspešne za sebou. Ako súťaž prebiehala? Stručne by sme mohli povedať, že od svitu do mrku, nakoľko mnohí mali budíčeck v piatok už pred piatou ráno.

Organizátori a jazdci z Wakelake vyrážali z Bratislavi v piatok už o 6.00h ráno. Napriek tomu, že bol piatok 13. tak úspešne dorazili do Štúrova aj s prekážkou (tzv. rakvu), ktorú prevážali z Wakelake.

Piatok sa potom niesol v duchu tréningových jázd a zoznamovaním sa so systémom 2.0 – teda “dvojstopákom”. Okrem tréningov sme si vychutnávali šľapacie lodičky, degustovali delikatesnú vodku za 60 centov a užívali si kvalitnú kúpaliskovo vysoko nutričnú stravu – od langošov cez gofry až po hranolky a cukrovú vatu.

V sobota sa už niesla v atmosfére pretekov. Dokopy sa zozbieralo 30 jazdcov nielen z rôznych kútov Slovenska, ale aj Českej republiky. Súťažilo sa v nasledovných kategóriách: wakeboard, wakeskate a následne v podkategóriach: open, masters a junior. Otvorila sa aj kategória wakeboard amatér – max. 2 invertované triky, tzn. s odrazom z vody cez hlavu, pôsobením ťahu pružnosti ťaž. lana

Rozhodcovia to vôbec nemali ľahké, vo všetkých kategóriach bola silná konkurencia. Po celom dni jazdenia a tesných súbojoch vo finále sa nakoniec na postoch víťazov v jednotlivých kategóriách umiestnili:

Wakeboard Ženy Open:
1. Zuzana Hrušková
2. Karin Bořiková
3. Veronika Holubová

Wakeboard Muži Amatér:
1. Tomáš Matus
2. Oliver Záhlava
3. Tomáš Mayer

Wakeboard Muži Masters:
1. Juraj Vrzgula
2. Radovan Dubový
3. Zdeněk Mrštný

Wakeboard Muži Junior:
1. Juraj Kerpčár
2. Radovan Hradil
3. Samuel Sebastián Szabo

Wakeboard Muži Open:
1. Miroslav Hríbik
2. Juraj Kerpčár
3. Michal Zub

Wakeskate Muži Open:
1. Július Lang
2. Tomáš Mayer
3. Branislav Soroka

Športové úspechy sme následne oslávili na after party, kde sme Štúrovu ukázali, že wakeboardisit pijú tak skvelo ako jazdia.