Wakeboard

Čo je to vlastne

Wakeboarding


Wakeboarding je vodný šport, ktorý vznikol kombináciou vodného lyžovania, snouboardingu a surferských techník. Jeho história siaha do osemdesiatych rokov minulého storočia, kedy sa začali surferi zaoberať myšlienkou jazdenia bez potreby morských vĺn. Niektorí skúšali jazdiť za člnom alebo ich pozdĺž pobrežia ťahalo auto. Ako tento šport rástol stále viac populárnejšou verziou sa stáva wakeboardovanie na vleku. Wakeboardista je na vleku ťahaný lanom, ktoré je napojené na vlekový systém a ťahá ho po celom obvode vleku (u nás až 910m). Skúsení wakeboardisti predvádzajú rôzne triky či už z vody alebo na prekážkach, ktoré sú umiestnené na dráhe.

Wakeboarding je ten správny zrdroj vzrušenia a zábavy pre všetkých!

A čo je

Wakeskateing


Wakeskating je to šport, podobný skateboardingu, iba že sa nejazdí na betóne, ale na vodnej hladine. Wakeskateri jazdia za vlekom, za člnom, za vodným skútrom alebo navijákom a predvádzajú podobné triky ako na klasickej doske – napríklad shove-it, ollie či kick flip. Nohy nemajú upevnené vo viazaní, ako napríklad na snowboarde, alebo veľmi príbuznom wakeboarde, ale sú voľne položené na doske. 

Vo wakeskate máme doma svetovú špičku niekoľko násobnu majsterku sveta a Európy Zuzku Vráblovú a mladého a šikovného majstra Európy Júliusa Langa!

Zoznámte sa

Slovenská Reprezentácia


  • [/slide]

Slovenský repre tím je maličký, ale o to výkonnejší. Slovensko reprezentujú 4 jazdci a zbierajú jednu medailu za druhou. Zuzka Vráblová (wakeskate) z Piešťan, Radko Hradil (wakeboard) tiež z Piešťaň, Miroslav Hríbik (wakeboard) z Košíc a Július Lang (wakeskate) zo Sene – to sú mená, ktoré vedia zarezonovať aj na svetových šampionátoch.

Zuzka Vráblová (25) štvornásobná majsterka sveta, štvornásobná majsterka Slovenska, dvojnásobná majsterka Európy a 1., 2. a 3. Miesto na pretekoch v rámci The wakeskate tour v USA a Kanade. Toto je vizitka najúspešnejšej slovenskej reprezentantky vo wakeskatingu.

Július Lang (18) dvojnásobný majster Európy, štvornásobný majster Slovenska a bronzová medaila z Majstovstiev sveta 2014. Toto sú úspechy tohto nadaného mladíka pochádzajúceho zo Sene, o ktorom toho budeme ešte veľa počuť.

Radko Hradil (17) majster Slovenska 2014 v kategórii junior a medzi jeho ďalšie úspechy patrí 2. miesto WLGT 2014, 3. miesto Wake Control 2014, 2. miesto Slovenský pohár 2014, 1. miesto Slovenský pohár 2015. Radko je naša vychádzajúca hviezda!

Miroslav Hribik (32) majster sveta v kategórii masters 2015, desaťnásobny majster Slovenska, šesťnásobný víťaz GP Mastercraft. Košičan jak repa ta ňe:))

Spoznajte

Náš BWC tím

Od sezóny 2015 pravidelne nominujeme aj jazdcov pre klubový tím. Do tímu sú každoročne vybraní wakeboardisti na základe doterajších výsledkov a talentu, ktorí sú príkladom pre ostatných. Od klubu a Wakelake získajú celosezónnu podporu, ktorá im umožní pokračovať v doterajších skvelých výsledkoch.
Pre viac informácií o klube, jeho jazdcoch a činnosti navštívte stránku klubu.